Hakkımda

İlköğretimi ve ortaöğretimi Birecik ilçesinde bitirdim. En güzel yıllarım bu ilçede geçti. İlk umutlarım, hedeflerim ve endişelerim bu ilçede şekillendi. Birecik ilçesini çok severdim ve halen çok seviyorum.Fakat yaşamın zorluklarından dolayı pek fazla gidip geldiğim söylenemez. Şu an Birecik ilçesinde yaşamıyorum.

Üniversite eğitimini lisans düzeyinde ODTÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Eğitim bölümü Kimya/ Fizik öğretimi alanında tamamladım. Lisansüstü eğitimi tamamlayamadan Üniversiten ayrıldım. ODTÜ’de öğrenci olmak benim için çok özeldi. Yaşamımın geri kalanını ODTÜ şekillendirdi. Her öğrencini gelişmiş, kültürü ve kimliği oluşmuş bir üniversitede eğitim almasından yanayım. Üniversitenin verdiği yaşam felsefesi ve iş hayatı disiplini başka bir yerden kazanılamaz kanısındayım. Üniversitenin akademik içeriğinden çok bana göre kültürel kimliği önemlidir. Elbette akademik müfredatı da önemlidir. Bana göre, verdiği yaşam standardı bilinci daha önemlidir. Tüm öğrencilerimin Gelişmiş bir üniversitede eğitim almaları için yardımcı olacağıma söz vermiştim. Halen bunun için çaba harcıyorum.

Birçok dersane ve ÖSS hazırlık dergisinde çalıştım. Bunların arasında Büyük Dersane, Onur Dersanesi, Güven Dersanesi, Zafer Dersanesi, N.Aydın Dersanesi, ABC Dergisi, Çözüm Dergisi ve Aşama Dersanesi ve Dergisi sayılabilir. Çalıştığım tüm kurumlarda amacımı ve sözümü unutmadım. Bu nedenle bugün dâhil  olmak üzere üstüme düşeni tüm gücümle yerine getirmeye çalıştım. Evliyim. Şahin ve Mustafa Doğan adlarında iki çocuğum var. Öğrencilerime ve eğitim öğretim görevlilerine yararlı olmak için çaba harcıyorum.Yapabileceklerimin en iyisini yapmak için tüm gücümü kullanıyorum.Öğrencilerime ve eğitimde görev yapan öğretmen arkadaşlarıma yararlı olduysam ne mutlu bana.

Sevgilerimle

Ramazan KAYA